НВО "Термоприлад" ім. В. Лаха постійно розширює гаму своїх приладів за рахунок застосування нових характеристик перетворення, матеріалів, методів вимірювання.

Так, поряд з традиційними термоперетворювачами опору градуювання 50М, 50П і ін., можуть застосовуватись терморезистори (термістори) NTC з від’ємним температурним коефіцієнтом опору (ТКО), РТС - позитивним ТКО, високоомні платинові термоперетворювачі опору, наприклад, Pt1000. Використання тонкоплівкових термочутливих елементів дає можливість для побудови нових конструкцій мініатюрних, малоінерційних термоперетворювачів, в т.ч. для поверхонь, включаючи і обертові.

Проміжні перетворювачі (перетворювачі вимірювальні, компенсаційні пристрої тощо) поповнились малогабаритними війбростійкими перетворювачами ПВУ-0197 в вигляді вставних модулів або конструктивно закінчених приладів.

Вторинні прилади розвиваються найдинамічніше в зв’язку з стрімким розвитком автоматизації і комп’ютеризації. Тому вимірювачі, сигналізатори і регулятори доповнюються різними сервісними функціями (наявність інтерфейсу, архівування результатів вимірювання, робота за часовим графіком, візуалізація на ПК, тощо).

Окрему важливу позицію займають прилади для метрологічного забезпечення вимірювання температури або її еквівалентів, багато з яких можуть експлуатуватись в умовах відмінних від нормальних. До найпростіших приладів відносяться термометри цифрові (одно- і десятиканальні) ТО-Ц024, ТО-Ц024Б, ТО-Ц024-10, ТО-Ц022Т для точних вимірювань в діапазоні від мінус 50(80) до 250°С (мінус200…600°С) з роздільною здатністю 0,01°С. Причому, термометр ТО-Ц024Б може експлуатуватись на вибухонебезпечних об’єктах і довжина його лінії зв’язку з термоперетворювачем може складати до 1000 м.

Омметр цифровий ОЦ-0103 класу точності 0,002 дозволяє вимірювати опір переважно термоперетворювачів опору на 6-ти (7-ми) розрядному індикаторі. Омметр-термометр ОТЦ-0104 з діапазонoм вимірювання опору 0-35 Ом призначений для роботи в комплекті з робочим еталоном температури ПТС-10 або іншими низькоомними термоперетворювачами опору (наприклад, з R0=25 Ом). Ціна найменшого розряду 0,001°С.

Для високих температур розроблено термометр ТЦ-023Т, який працює в комплекті з перетворювачем термоелектричним типу S 2 або 3-го розряду. Для проведення високоточних вимірювань з допомогою перетворювачів термоелектричних, в тому числі і еталонних, підходить мілівольтметр МВЦ-0106, який додатково оснащений вимірювачем температури вхідних затискачів. В мілівольтметрі передбачена можливість перерахунку і видачі на цифровий індикатор значення температури для вибраної НСХ, в тому числі і з поправками. Прилад оснащений інтерфейсом RS232.

Крім вимірювальних приладів НВО "Термоприлад" в кооперації з іншими організаціями розробило прецизійний рідинний термостат ТСР-0105, в якому в якості робочого середовища використовується вода або олія. В склад термостату входить високоточний регулятор РТ-0102 власного виробництва, який може окремо поставлятися замовнику. Ціна найменшого розряду такого регулятора складає 0,001°С або 0,01°С при використанні термоперетворювачів опору і 0,01°С при використанні термоелектричних перетворювачів. Описані вище прилади через свою доступність (низька ціна, простота обслуговування і повірки) успішно використовуються організаціями. Багато з них використовуються як робочі еталони.

Додано 02.01.2014 р.

ПАТ НВО „Термоприлад”
є дистриб’ютором
MONARCH INSTRUMENT

ph: (603) 883-3390

Fx: (603) 886-3300

monarchinstrument.com

Представники ПАТ НВО „Термоприлад” в Російській Федерації - ООО «СудоСнаб»

тел. +7(812)339-61-81 info.sudosnab @ ya.ru

belsudosnab.ru